PG80styrobet – urządzenie do wytwarzania styropianobetonu

SPG Baumaschinen

PG 80 Styrobet

to uniwersalne i wydajne urządzenie do przemysłowej produkcji i pompowania styrobetonu oraz pianobetonu.

Urządzenie zostało zabudowane na konstrukcji ramowej i produkowane jest w dwóch wersjach. Podstawowa wersja przystosowana jest do przewozu lawetą płasko podłogową lub na samochodzie dostawczym. Druga wersja wyposażona jest w dwie osie jezdne, zaczep kulowy, cztery wysuwane podpory, które zapewniają stabilne ustawienie i wypoziomowanie maszyny oraz plandekę z uchylną ścianą, która po otwarciu tworzy zadaszenie nad operatorem.

Dane techniczne

Natężenie pompowania:4,8 m3/h
Ciśnienie tłoczenia max:25 bar
Odległość tłoczenia max:60 m*
Wysokość tłoczenia max:30 m*
Napęd pompy: 5,5 kW 400V
Napęd mieszalnika: 2,2 kW 400V (lub 3 kW )
Ciężar: 560 kg
Napięcie sterowania: 24 V
Typ pompy ślimakowej: 2L54
* wartość empiryczna uzależniona od typu i gęstości zaprawy

Galeria produktu

PG 80 Styrobet


PG 80 Styrobet

Przemysłowa produkcja i pompowanie styrobetonu oraz pianobetonu.


Szybkość działania

Specjalnie opracowany kształt mieszadła zapewnia szybkie i dokładne mieszanie różnych materiałów od lekkich zapraw napowietrzonych do ciężkich zaczynów cementowych. Napęd mieszarki posiada przełącznik zmiany kierunku obrotów, co zapewnia urabianie zapraw lub mieszanie zaczynów. 


Pewny projekt

Urządzenie zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający dobór poszczególnych parametrów takich jak wydajność pompy, moce silników itp. Uniwersalna konstrukcja umożliwia modyfikację urządzenia w każdym momencie użytkowania. W urządzeniu zamontowano mieszarkę bębnową o pojemności 537 litrów napędzaną motoreduktorem elektrycznym z przekładnią ślimakową. To rozwiązanie zapewnia cichą i bezawaryjną pracę. W mieszarce zamontowano mieszadło spiralne wykonane z wysokogatunkowej stali odpornej na ścieranie o twardości 250 HB. 


Łatwa obsługa

Urządzenie wyposażone jest w wydajną pompę ślimakową napędzaną motoreduktorem elektrycznym z współosiową przekładnią walcową. Pompa podczas pracy zasysa z mieszalnika zaprawę przez komorę podajnika i wąż ssawny. Urządzenie wyposażone jest także w płynną elektroniczną regulację wydajności pompy, cyfrowy wyświetlacz z separowanym przetwornikiem ciśnienia zaprawy, oświetlenie wewnętrzne, zabezpieczenie przepięciowe, przeciążeniowe oraz zdalne sterowanie. 


Twój wybór

Urządzenie opcjonalnie może być wyposażone w automatycznie lub ręcznie sterowany generator piany oraz automatycznie sterowany dozownik wody. System dozowania sterowany elektronicznie dwukrotnie przyśpiesza czas napełnienia komory mieszalnika gwarantując przy tym jednorodność produkowanej zaprawy..