SPG Baumaschinen
PG80 Styrobet

SPGBaumaschinen

PG 80 Styrobet

PG 80 to uniwersalne i wydajne urządzenie do przemysłowej produkcji i pompowania styrobetonu oraz pianobetonu.
Urządzenie zostało zabudowane na konstrukcji ramowej i produkowane jest w dwóch wersjach. Podstawowa wersja przystosowana jest do przewozu lawetą płasko podłogową lub na samochodzie dostawczym. Druga wersja wyposażona jest w dwie osie jezdne, zaczep kulowy, cztery wysuwane podpory, które zapewniają stabilne ustawienie i wypoziomowanie maszyny oraz plandekę z uchylną ścianą, która po otwarciu tworzy zadaszenie nad operatorem.
Urządzenie zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający dobór poszczególnych parametrów takich jak wydajność pompy, moce silników itp. Uniwersalna konstrukcja umożliwia modyfikację urządzenia w każdym momencie użytkowania. W urządzeniu zamontowano mieszarkę bębnową o pojemności 537 litrów napędzaną motoreduktorem elektrycznym z przekładnią ślimakową. To rozwiązanie zapewnia cichą i bezawaryjną pracę. W mieszarce zamontowano mieszadło spiralne wykonane z wysokogatunkowej stali odpornej na ścieranie o twardości 250 HB.
Specjalnie opracowany kształt mieszadła zapewnia szybkie i dokładne mieszanie różnych materiałów od lekkich zapraw napowietrzonych do ciężkich zaczynów cementowych. Napęd mieszarki posiada przełącznik zmiany kierunku obrotów, co zapewnia urabianie zapraw lub mieszanie zaczynów.
Urządzenie wyposażone jest w wydajną pompę ślimakową napędzaną motoreduktorem elektrycznym z współosiową przekładnią walcową. Pompa podczas pracy zasysa z mieszalnika zaprawę przez komorę podajnika i wąż ssawny. Urządzenie wyposażone jest także w płynną elektroniczną regulację wydajności pompy, cyfrowy wyświetlacz z separowanym przetwornikiem ciśnienia zaprawy, oświetlenie wewnętrzne, zabezpieczenie przepięciowe, przeciążeniowe oraz zdalne sterowanie.
Urządzenie opcjonalnie może być wyposażone w automatycznie lub ręcznie sterowany generator piany oraz automatycznie sterowany dozownik wody. System dozowania sterowany elektronicznie dwukrotnie przyśpiesza czas napełnienia komory mieszalnika gwarantując przy tym jednorodność produkowanej zaprawy.

Dane techniczne

PG 80

Dane techniczne PG 80  PG 80plus
Natężenie pompowania 4,8 m³/h 9 m³/h
Ciśnienie pompowania 25 atm
Odległość / wysokość m 60 / 30*
Napęd pompy 5,5kW 400V  7,5kW 400V
Napęd mieszalnika 2,2kW 400V (lub 3 kW)
Ciężar 560 kg 980 kg
Napięcie sterowania 24 V
Typ pompy ślimakowej 2L54

*wartość empiryczna uzależniona od typu i gęstości zaprawy